Arena iš šiaudų Kazlų Rūdoje sukvietė gausią publiką (nuotraukos)

Penktadienio vakarą muzikos gurmanai būriais traukė į Kazlų Rūdą – čia 800 žiūrovų stebėjo Lietuvoje analogų neturinčio renginių ciklo atidarymo koncertą didžiausioje Lietuvoje arenoje iš šiaudų. Iš Kauno, Vilniaus, Šakių, Marijampolės, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Prienų ir netgi Klaipėdos atvykę smalsuoliai negailėjo aplodismentų tiek arenos sumanytojams, rėmėjams, tiek ir puikią nuotaiką dovanojusiems legendiniams, didžiulę charizmą bei sceninę patirtį turintiems dainininkams – Jeronimui Miliui, Česlovui Gabaliui bei jiems akompanavusiam džiazo pianistui Feliksui Zakrevskiui. Roko balades atlikę žymūs dainininkai išjudino ne vieną – tą liudijo ir pakilę iš savo vietų žiūrovai, bei gausios ovacijos po bene kiekvieno kūrinio.

Paklaustas, kuo skiriasi šių metų arena nuo ankstesnių metų bei kiek šiaudų ritinių šiemet buvo panaudota, festivalio meno vadovas ir vienas idėjos sumanytojų Liudas Mikalauskas išdavė paslaptį, jog šiemet Kazlų Rūdos Slow arena yra dar didesnė nei pernai ir vėlgi galėtų pretenduoti į rekordą. „Šiemet praplėtėme arenos plotą, patobulinome užkulisius, įvedėme dar vieną išėjimą, sunaudojome daugiau nei 300 šiaudų ritinių ir kitkų! Taip pat tobulėjame su kitais patogumais – greta arenos šiemet veikia Kazlų Rūdos gamtos nuotraukų paroda, svečius pasitinka naujai dekoruota fotosienelė, mobilaus ūkio Bagota Ciba ožkytės, labai mylinčios kiekvieno dėmesį, tiesiog neleidžia praeiti jų nepaglosčius. Teritorijoje veikia kavinė, siūlanti šviežius užkandžius bei visą asortimentą gėrimų. Norime, kad žmonės įsijaustų į šios vietos dvasią, neskubėtų skirstytis, pajustų, kaip gera kartais neskubėti, o tiesiog būti.” – dalinosi įspūdžiais operos soslistas L. Mikalauskas.

                  Arenos iš šiaudų atidarymo koncerte skambėjo ne viena žinoma roko bei pop baladė, buvo padėkota šio renginių ciklo pagrindiniams mecenatams – Dalios ir Aido Kairaičių bei Mariaus ir Ievos Skučų ūkiams – nes be ūkininkų ir renginių organizatorių bendrų pastangų, šios arenos idėja būtų neįgyvendinama.

                  Kazlų Rūdos Slow arenos renginių ciklą sudaro 4 koncertai, vykstantys kiekvieną rugpjūčio savaitę. Nuskambėjus geriausioms roko baladėms, rugpjūčio 18 d. klausytojai bus kviečiami nusikelti į meilės dvasia persmelktas Paryžiaus gatveles su Evelinos Sašenko, Pauliaus Zdanavičiaus ir Nerijaus Bakulos atliekama Edith Piaf dainų programa. Rugpjūčio 25 d. čia skambės tango melodijos su aksominio tembro operos soliste Ieva Prudnikovaite bei ansambliu “4 Tango”. Na, o uždarymo koncerte susirinkusieji šėls pagal the Beatles dainų melodijas su Rafailu Karpiu, Jokūbu Bareikiu ir grupe.

Arena įrengta Pinciškių k., netoli Via Baltica automagistralės, Kazlų Rūdos sav. Arenos koordinatės: 54.713817, 23.627410. Tai bene pirmoji Lietuvoje koncertų salė, kuri yra visiškai tvari – pasibaigus renginiams, ši arena bus išardyta ir panaudota pagal paskirtį kasdieniuose ūkio darbuose. Renginius iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Kazlų Rūdos savivaldybė. Renginius organizuoja asociacija Jaunoji Sūduva ir Kazlų Rūdos kultūros centras. Projekto meno vadovas – Liudas Mikalauskas.

Share:
2020 © Liudo Mikalausko koncertai - Sukurta Tobalt