L. Mikalauskas ir V. Lukočius repetuoja net pirtyje

Šventiniu laikotarpiu ne vienam iš mūsų dažnai pritrūksta vienos laisvos valandos paroje, o ką bekalbėti, jei esi scenos žmogus ir šiuo šventiniu laikotarpiu koncertai veja vienas kitą. Dėl šios paprastos priežasties, besirepetuodami atnaujintos programos „Pagaminta Lietuvoje“ pristatymui operos solistas Liudas Mikalauskas ir dirigentas, pianistas Vytautas Lukočius kūrinius gludina… ir lietuviškoje pirtyje! Šiemet Alytų, Marijampolę, Kaišiadoris, Kauną bei Ukmergę aplankysiantys atlikėjai nestokoja geros nuotaikos ir puikiai moka derinti darbą ir pramogas!

                           Kalbamės su atlikėjais apie jų gyvenimo tempą ir repeticijas šiuo žiemišku, tačiau ir itin darbingu laikotarpiu.

Liudai, kaip neprarandate jėgų šiuo intensyviu laikotarpiu?

Liudas: Išties, vakar paskaičiavau, kad praėjusią savaitę turėjau 9 renginius – lapkritis buvo neįtikėtinai intensyvus, dabar gruodį jau beveik džiaugiuosi, kad tik po vieną koncertą per dieną tenka atlikti. Veiklos pakanka (juokiasi). Kai tik galiu, ryte prabėgu krosą aplink savo kaimą, apšylu ir po trasos lendu į tvenkinį – neįtikėtinai sugrąžina jėgas! Atrodo, kad visas kūnas atsigauna ir pasikrauna po tokio ritualo.

O kaip jūs, Vytautai? Ar irgi šventinis laikotarpis dosnus renginių ir darbų?

Vytautas: Nesiginčyju, tikrai iššūkių netrūksta. Darbuojuosi dabar ne viename Lietuvos mieste – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, jau nekalbu apie pavienius projektus, keliones į Suomiją diriguoti orkestrui Saimaa Sinfonietta – darbas darbą veja.. todėl ši programa su Liudu man tikra atgaiva – galime leisti sau pakvailioti scenoje, prisiminti senai atliktus lietuviškus kūrinius, suteikti galimybę jiems suskambėti naujai. Pagaunu save, kad tikrai laukiu šių koncertų, kurie vyks gruodį.

Na, užimtumu nesiskundžiate išties, bet juk koncertams, pasirodymams reikia ruoštis. Kaip spėjate?

Liudas: Dažnai juokiamės, kad esame koncertuojantys, o ne repetuojantys atlikėjai. O jei rimtai, stengiamės išnaudoti kiekvieną laisvą minutę. Aš, pavyzdžiui, labai mėgstu repetuotis mašinoje, keliaujant iš miesto į miestą, iš renginio į renginį, daug laiko tenka praleisti kelyje – o tai yra puiki proga išmokti ką nors nauja (šypsosi). Arba, kad ir dabar – repeticija pirtyje, juk galima ir taip. Pas mus retai kada būna pirtys be dainų, juk atlikėjai tiesiog negali tylėti – dainos skamba nuolat (juokiasi)

Vytautas: Pritariu Liudui, kas yra geriau už gerai iškūrentą lietuvišką pirtį šaltą žiemos vakarą? Tokiose pirtyse dažnai gimsta ir naujos koncertinės programos. Atrodo, šįkart parepetuoti pavyko ir koncertuojantiems atlikėjams! (juokiasi)

Lietuviškų kūrinių programos “Pagaminta Lietuvoje” koncertai vyks gruodžio 9 dieną Alytuje, gruodžio 11 dieną Marijampolėje, gruodžio 19 dieną Kaišiadoryse ir Kaune bei gruodžio 29 dieną Ukmergėje. Bilietus platina kultūros centrų kasos bei bilietai.lt portalas. Į renginius įleidžiama tik su galimybių pasu.

Share:
2020 © Liudo Mikalausko koncertai - Sukurta Tobalt