Tauragės muzikos festivalio uždarymas su LVSO ir šedevru pripažinta Penktąja simfonija!

Jau šį penktadienį, rugsėjo 10 dieną 18 val. Tauragės kultūros centre vyks neeilinis įvykis – į XI tarptautinio Tauragės muzikos festivalio uždarymo koncertą atvyksta vienas geriausių ir gausiausių Lietuvos orkestrų, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kuriam diriguos scenos legenda, publikos itin mėgstamas dirigentas, orkestro meno vadovas Gintaras Rinkevičius. Orkestras dovanos publikai L. van Beethoven įžymiąją Penktąją simfoniją bei antroje koncerto dalyje J. S. Bach koncertą orkestrui ir smuikui, kurį drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliks solistai, smuiko virtuozai Zbignevas Levickis ir Kristupas Keller.

„Išties, labai džiaugiamės ir su nekantrumu laukiame Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro bei Maestro Gintaro Rikevičiaus pasirodymo Tauragės muzikos festivalyje. Vienuolika metų laukėme, kol pagaliau festivalis užaugs iki tokio lygio scenos meistrų apsilankymo ir pagaliau mums tai pavyko! Orkestras lankosi Tauragėje pirmą kartą, tikimės, kad visi susirinkę penktadienio vakarą patirsime pačias geriausias emocijas”, dalinosi mintimis festivalio meno vadovas, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Liudas Mikalauskas, “nusprendėme su Sigute, kad tokio lygio koncertą būtina transliuoti internetu, todėl netilpę ar negalintys ateiti į salę klausytojai galės stebėti renginį mūsų įstaigos “Liudo Mikalausko koncertai” socialinių tinklų paskyroje bei Tauragės kabelinės televizijos eteryje”

Penktoji simfonija – dar vadinama „Likimo simfonija“ – vokiečių klasikinės muzikos kompozitoriaus L. van Beethoven simfonija, pirmąkart atlikta 1808 metais. Tai vienas žinomiausių L. van Beethoven kūrinių, labiausiai dėl įsimintino keturių natų įžangos motyvo. Penktoji simfonija buvo pripažinta šedevru ir grojama pagrindinėse koncertų salėse. Jos įžanginiam keturių natų motyvui apibūdinti vienas kritikas paskelbė, esą L. van Beethoven apie jas pasakė „tai likimas beldžiasi į duris“. Tuo metu plačiajai publikai buvo žinoma apie L. van Beethoven kurtumą ir šis pasakymas netrukus buvo susietas su kompozitoriaus gyvenimu, o pati simfonija praminta „Likimo simfonija“. Viena iš simfonijos ypatybių yra tai, kad trečioji jos dalis nėra atskirta pauze nuo ketvirtosios, o abi dalys susietos aukštomis styginių natomis.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas savo įkūrėjo Gintaro Rinkevičiaus, debiutavo 1989 m. Orkestro veikla prasidėjo Sąjūdžio metais ir klostėsi lygiagrečiai su atkurtos Nepriklausomybės istorija. Ne veltui pirmasis kolektyvo pavadinimas buvo Jaunimo simfoninis orkestras. Jauna valstybė, jauni muzikantai, jaunas dirigentas ir didžiulės ateities viltys. Nors jau po trejų veiklos metų suteiktas solidus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vardas, muzikantai ir jų vadovas lig šiolei tęsia jaunatviškas tradicijas.

Foto: A. Oshepkov. Maestro Gintaras Rinkevičius.

G. Rinkevičius, vadovaujantis orkestrui nuo 28-erių metų ir jo orkestras tapo vienu iš jaunos valstybės, įsiaudrinusios visuomenės atsinaujinimo simbolių. Orkestro parengtos programos buvo lyg repertuarinis sprogimas sostinės muzikiniame gyvenime. Pirmąjį veiklos dešimtmetį LVSO išties gyveno studentiškai, be savo stogo, prisiglausdavo kur galėdamas, tačiau publika ištikimai sekė paskui. 1999 m., po atkaklių G. Rinkevičiaus pastangų, orkestras pagaliau įgijo namus – Vilniaus kongresų rūmus. Jaunystė, naujumas, šviežumas, dirigento charizma paskatino platesnės auditorijos susidomėjimą, čia gali išvysti daugybę jaunų porų, studentų, verslininkų, paauglių… LVSO tapo madingas! G. Rinkevičius publikai siūlo ne tik P. Čaikovskį ar J. Brahmsą, bet ir „Electric Light Orchestra“, roko grupių „Queen“ ar „Pink Floyd“ muziką. Svarbios orkestro veiklos kryptys – sceniniai operų pastatymai, orkestras kasmet rengia koncertinius turus Europos šalyse, koncertuoja su žymiais muzikais, daug dėmesio skiria ir savo edukacinei misijai – supažindinti klausytojus su aukščiausio lygio profesionaliuoju muzikos menu. Orkestras kasmet parengia plataus pobūdžio repertuarą, pristato išskirtines programas, šalia garsių ir pripažinimo jau sulaukusių solistų kartu koncertuoti kviečia ir jaunuosius talentus.

XI tarptautinio Tauragės muzikos festivalio didysis uždarymo koncertas jau rugsėjo 10 dieną 18 val. Tauragės kultūros centre. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Tauragės rajono savivaldybė. Koncerto bilieto kaina tik 5 eur, parduodami Paysera tickets sistemoje bei Kultūros centro kasoje. Renginio metu bus laikomasi būtinųjų LR Vyriausybės reikalavimų renginiams. Žiūrovai, pajutę peršalimo simptomus, raginami neiti į koncertą ir pasilikti namuose. Koncerto metu kaukės privalomos. Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Dalintis:
2020 © Liudo Mikalausko koncertai - Sukurta Tobalt