Tėvo Stanislovo Paberžėje susirinko minia festivalio lankytojų

Praėjusį sekmadienį, birželio 27 dieną, Tėvelio Stanislovo Paberžėje buvo karšta ne tik dėl neįprastai šiltos vasaros dienos, tačiau ir dėl gausios minios tikinčiųjų, VIII tarptautinio Paberžės muzikos festivalio lankytojų, susirinkusių į šio festivalio atidarymo renginį. Po ilgos karantino pertraukos Paberžės miestelis atgijjo, prisipildė naujų spalvų ir garsų – čia šurmuliavo bene 800 žiūrovų.

Tradiciškai, renginys prasidėjo 16 val. Šv. Mišiomis, kurias Paberžės Šv. Mergelės Marijos ėmimo dangun bažnyčios šventoriuje aukojo Kėdainių Šv. Juozapo parapijos vikaras kun. Martynas Povylaitis SC. Šv. Mišių metu giedojo festivalio meno vadovas Liudas Mikalauskas, jam akomponavo pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Beata Andriuškevičienė. Po sakralios renginio dalies erdves pripildė jaukus scenos bendražygių: džiazo atlikėjos Nedos Malūnavičiūtės ir aktoriaus, dainų autoriaus Olego Ditkovskio duetas. Jų atliekama programa abejingų nepaliko – žavėjo nuoširdumu, virtuoziškumu, emocijų gausa ir šiltu bendravimu su publika.

Festivalio meno vadovas Liudas Mikalauskas neslėpė džiaugsmo dėl gausiai susirinkusios publikos:

„Aštuoneri metai – tiek laiko truko nuoseklus bendras darbas, kol užaugome nuo keliasdešimt žiūrovų iki auditorijos, netelpančios šventoriuje. Stengiamės jų nenuvilti, parinkti įdomiausias programas, kurios visos, vienaip ar kitaip, su pagarba įprasmintų Tėvo Stanislovo atminimą. Tikiu, kad Jo užtarimas yra šios didelės sėkmės priežastis!”, dalinosi mintimis L. Mikalauskas, „Noriu padėkoti visiems festivalio bendrakeleiviams – be Jūsų pagalbos būtume tik šauksmas tyruose!”

Rugpjūčio 1 dieną tikintiesiems bei visiems, pasiilgusiems muzikinės atgaivos koncertą dovanos neeiliniai atlikėjai. Krištolo skaidrumo balso savininkė, atlikėja iš Baltarusijos Margarita Levchiuk žada nustebinti publiką operos arijomis bei sakraline muzika. Operos solistė yra atlikusi ne vieną vaidmenį Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, buvo V. Noreikos tarptautinio vokalistų konkurso finalistė. Dėl aktyvaus laisvės įdėjų palaikymo, atlikėja negali grįžti į savo namus Baltarusijoje, todėl šiuo metu gyvena ir kuria Lietuvoje. Solistei talkins VDU kamerinis orkestras su charizmatiškuoju Vytautu Lukočiumi priešakyje. Šv. Mišias aukos Kėdainių dekanas kun. Norbertas Martinkus.

Renginiai nemokami, vyks lauke, laikantis aktualių SAM rekomendacijų.

Festivalio mecenatas: Vikonda grupė.

Iš dalies finansuoja: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Kėdainių rajono savivaldybė.

Festivalio partneriai: Kėdainių kultūros centras, 1863 Sukilimo muziejus Paberžėje.

Festivalį organizuoja: VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“, Labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“.

Share:
2020 © Liudo Mikalausko koncertai - Sukurta Tobalt