„Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė” atidarymo renginys!

Sausio 20 dieną Pilies kiemelyje vyko Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 atidarymo renginys. Ilgai lauktus ir ypatingus metus atidarė įspūdingas teatralizuotas šviesos bei muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“. Net 150 šokėjų, dainininkų ir aktorių pasakojo sudėtingą ir daugiau nei 500 metų skaičiuojančią Tauragės krašto istoriją.

Atidarymo renginyje tauragiškių ir svečių laukė kvapą gniaužiantis perfomanso garso takelis, kuris palietė plačiausią diapazoną: nuo kuklaus ir subtilaus lietuviškų instrumentų skambesio, iki trankaus šiuolaikinio garso. Renginio metu atveriamus Kultūros muitinės vartus vainikavo Tauragės Kultūros ambasadoriaus Liudo Mikalausko bei choro Gloria pasirodymai.

Tauragė didžiuojasi ilgametę patirtį turinčiais profesionalų ir mėgėjų meno kolektyvais, sklandžiu ir efektyviu bendradarbiavimu tarp kultūros įstaigų, pripažintais ir kraštą garsinančiais tarptautiniais festivaliais, renginiais ir iniciatyvomis.

„Kultūra Tauragėje auga. Suteikiama vis daugiau finansinių galimybių pasiekti aukščiausius rezultatus, vyksta kultūriniai mainai, galiausiai, keičiasi požiūris į kultūrą.“ – kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė.

Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams.

Renginyje dalyvavo svečiai iš visos Lietuvos – LR Seimo nariai, LR Kultūros Ministras Simonas Kairys su žmona Deimante, Lietuvos Nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, kaimyninių savivaldybių merai ir savivaldos atstovai, vietos kultūros bendruomenės nariai, renginių organizatoriai ir atlikėjai.

Džiaugiamės, jog „Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės” dalis yra ir mūsų organizuojamas jau XIII tarptautinis Tauragės muzikos festivalis, kasmet sukviečiantis būrį melomanų iš visos Žemaitijos. Šiemet pristatysime įvairialypę, net 6 koncertus apimančią programą įvairiose Tauragės vietose – bažnyčioje, Pilies kiemelyje, Jūros parke bei kultūros centre. Dalyvaus atlikėjai iš Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Portugalijos ir Lietuvos. Žiūrovams taipogi bus pristatyta lietuviško šokio spektaklio premjera! Daugiau informacijos apie festivalio programą jau netrukus, ją rasite mūsų svetainės skiltyje Festivaliai https://lmkoncertai.lt/tarptautinis-taurages-muzikos-festivalis/

Daugiau informacijos apie visus Tauragės – Lietuvos kultūros sostinės renginius rasite čia: https://taurage2023.lt/

Share:
2020 © Liudo Mikalausko koncertai - Sukurta Tobalt